Wymiana wyświetlacza telefonu

Oferujemy wymianę wyświetlacza telefonu czy tabletu. Ekran to jeden z kluczowych elementów  w każdym smartfonie czy tablecie. Jego awaria albo znacząco wpływa na obniżenie komfortu korzystania z urządzenia, albo w pełni uniemożliwia czerpanie korzyści z jego funkcji. Niekiedy, nawet mimo stosowania zabezpieczeń w formie szkieł ochronnych czy etui, ekran pęka w wyniku upadku czy po uderzeniu go ciężkim przedmiotem.

Jeśli tak się stanie, najlepiej jak najszybciej udać się do serwisu, w którym dokonasz naprawy wyświetlacza telefonu. Nie warto podejmować się jej samodzielnie, ponieważ można uszkodzić inne podzespoły, co przełoży się na dodatkowe koszty oraz wydłużony czas naprawy.

W serwisie ERROR24 pracują specjaliści, którzy oferują naprawę wyświetlacza Samsung, Iphone, Xiaomi Redmi, Redmi Note, Mi, Pocophone. Nasze usługi mają kompleksowy charakter, dlatego zajmujemy się również pełnym serwisem telefonów Huawei oraz innych marek. Jeśli nie masz pewności, czy oferujemy naprawę Twojego urządzenia, skontaktuj się z nami, a udzielimy odpowiedzi na pojawiające się pytania.

Zaznaczamy, że nie naprawiamy setek modeli telefonów. Te różnią się od siebie zastosowanymi technologiami, a naprawa ekranu wymaga specjalistycznej wiedzy w każdym wypadku. My podejmujemy się jedynie tych czynności, co do których mamy stosowną wiedzę oraz kwalifikacje. Dzięki temu naprawy są zgodne z założeniami i opłacalne dla użytkowników smartfonów.

Ekrany dobrej jakości

Podczas naprawy wyświetlacza iphone, Samsung czy jakiejkolwiek innej marki kluczowe znaczenie ma nie tylko fachowość oferowanych usług, ale także dostęp do najwyższej jakości materiałów, które nie odbiegają funkcjonalnością oraz wyglądem od oryginałów. Właśnie z takich ekranów korzystamy, ponieważ współpracujemy z zaufanymi dostawcami, a montowane podzespoły są objęte gwarancją.

Połączenie precyzji działania i dbałości o detale — również na etapie doboru producentów wyświetlaczy — sprawia, że zyskujesz naprawione urządzenie. Telefon ponownie działa, jest przy tym wydajny i bezproblemowy, a nowy ekran jest czytelny i pozwala użytkownikowi ponownie cieszyć się jakością obrazu.

Testy jakości

Wbrew pozorom znalezienie wysokiej jakości wyświetlaczy nie jest łatwym zadaniem. Branża telefoniczna jest rozwinięta, przez co występuje w niej wielu dostawców. Niestety nie każdy z nich oferuje produkty w zadowalającej, a tym bardziej wysokiej jakości. My przez lata szukaliśmy produktów, które odpowiadałyby naszym standardom. Testom poddaliśmy m.in. takie czynniki jak:

 • nasycenie i barwa ekranu,
 • płynność zmiany obrazu,
 • multi-touch i wiele innych.

Wychodząc z założenia, że ekran dobrej jakości stanowi podstawę wygodnego użytkowania urządzenia, znaleźliśmy produkty nieodbiegające jakością od oryginałów w atrakcyjnych cenach. Przy okazji warto zaznaczyć: mitem jest fakt, że wymiana ekranu się nie opłaca i lepiej kupić nowe urządzenie.

Wręcz przeciwnie. Cena elektroniki nieustannie się zmienia, przy czym zauważalna jest tendencja wzrostowa. Przy okazji, wymieniając telefon za każdym razem, gdy ulegnie awarii, produkujemy dodatkową ilość elektrośmieci. Zamiast tego rozsądniejszym wyborem będzie dobranie ekranu o odpowiedniej rozdzielczości oraz PPI, czyli ilości pikseli na cm2.

Najważniejsze czynniki dotyczące ekranu

Podczas wyboru ekranu bierzemy pod uwagę wiele czynników, które świadczą o jego odpowiednim doborze do oczekiwań użytkownika telefonu. Poniżej przedstawiamy i krótko charakteryzujemy najważniejsze cechy wyświetlaczy.

Jak sprawdzamy jakość wyświetlacza?

Przez lata działania testowaliśmy wiele ekranów, trochę to trwało nim znaleźliśmy odpowiednich dostawców którzy są w stanie zagwarantować odpowiednio wysoką jakość. Widzieliśmy w tzw. międzyczasie wiele dziwnych przypadłości. Niektóre z nich opiszę poniżej.

Dobry ekran to podstawa. Bez dobrej jakości wyświetlacza, nawet najlepszy specjalista nie da rady nic zrobić.

Napisałem już kilka rzeczy w formie autoreklamy. Faktycznie najważniejsze są dwa czynniki. Pierwszym z nich jest jakość wyświetlacza. Drugą rzeczą jest doświadczony serwisant. Jest oczywiście kilka dodatkowych punktów. Stwierdzenia są na tyle ogólne że warto je rozwinąć.

W skrócie dobry wyświetlacz to taki który nie odbiega od oryginalnego jakością.

Wyświetlacz dobrej jakości.

Reaguje dokładnie na dotyk.
Podstawą podstaw wyświetlacz musi być sprawny technicznie. Oznacza to, że nie może być na nim punktów które nie reagują na dotyk.
– słabe ekrany potrafią czasami być’ przesunięte’ reagują na dotyk w każdym punkcie, tylko z wykryciem tego punktu widocznie jest coś nie tak. Zwykle takie ekran nie reaguje wtedy nieco wyżej niż punkt w który trafiliśmy. Klikając na wirtualnej klawiaturze literkę 'z’ trafiamy >’s’. Jest to wada produkcyjna powstała jeszcze w fabryce. Takie ekrany się nie nadają do użytkowania.

Dotyk Widmo

Wyświetlacz powinien reagować tylko i wyłącznie na punkty nacisku palca. Ekran nie może na punkty-widmo których nikt nie dotyka. Widziałem takie przypadki. Podobną formą jest gdy wyświetlacz zaczyna ‚wariować’ > otwiera i zamyka aplikacje, wykonuje losowe ruchy. > Taki wyświetlacz nie będzie działał dobrze.

Płynne odświeżanie obrazu.

Dosłownie kilka razy widziałem tą usterkę. Na początku zastanawiałem się, czy nie chodzi o układ GPU w telefonie, ale na szczęście to nie było to. Zdarzają się ekrany na tyle słabe że mają problem z odświeżaniem obrazu.

Multi-touch.

Wyświetlacz powinien wyłapać jednocześnie 5 do 10 punktów nacisku. jeżeli ekran wyłapuje mniej niż 5 punktów nacisku świadczy to o jego słabej jakości.

Wyświetlacz

Nasycenie i barwa

Barwa i nasycenie nie musi być identyczne jak w poprzednim ekranie. Nawet wyświetlacze w dwóch nowych telefonach w tym samym modelu, mogą pochodzić z różnych fabryk, wyprodukowane przez dwóch różnych podwykonawców.  Oczywiście te różnice są subtelne.

Marnej jakości wyświetlaczy w ogóle nie reagują na poziom jasności. Włączenie trybu czytania nic absolutnie nie zmienia.
Drobne różnice w barwie są akceptowalne, ale podkreślam – drobne. Nie może być różnic w funkcjonalność.

– ‚Test ikonki’ – czy taki ekran wykrywa nacisk. Najłatwiej to zobrazować wykonując prosty test – łapiemy ikonkę na pulpicie, tak jakbyśmy chcieli ją przestawić. I w takiej pozycji trzymamy kilka sekund możemy też, przesuwać ikonkę po całym ekranie > ikona nie powinny opaść dopiero w momencie gdy podniesiemy palec. Jeżeli sama opada > czasami się to dzieje w jakimś jednym punkcie ekranu. Znaczy że wyświetlaczy się nie nadaje.

Rozdzielczość wyświetlacza – Zgadzać się musi nie tylko rozdzielczość ekranu. Istotne jest również PPI (ilość pikseli na cm2).

Dobry ekran to podstawa. Bez dobrej jakości wyświetlacza, nawet najlepszy specjalista nie da rady nic zrobić.
Rozdzielczość wyświetlacza – Zgadzać się musi nie tylko rozdzielczość ekranu. Istotne jest również PPI (ilość pikseli na cm2).
W skrócie dobry wyświetlacz to taki który nie odbiega od oryginalnego jakością.

 • Dobry ekran to podstawa. Bez dobrej jakości wyświetlacza, nawet najlepszy specjalista nie da rady nic zrobić.
 • Rozdzielczość wyświetlacza – Zgadzać się musi nie tylko rozdzielczość ekranu. Istotne jest również PPI (ilość pikseli na cm2).
 • W skrócie dobry wyświetlacz to taki który nie odbiega od oryginalnego jakością.
 • Doświadczenie serwisanta.
  Specjalizujemy się w telefonach Xiaomi. Nie naprawiamy setek modeli telefonów. Dzięki temu znamy dokładnie każdy model.
  Wiemy na co zwracać uwagę. Połączenie doświadczonego serwisanta z dobrej jakości wyświetlaczem gwarantuje, że nowy ekran będzie działał szybko i bezproblemowo, sama usługa będzie wykonana dokładnie, z dbałością o detale

Wymiana wyświetlacza jest prosta – doskonałej jakości ekran łączymy z doświadczonym serwisantem.

Jaka jest różnica między zamiennikiem a ekranem oryginalnym w AMOLED?

Zamienniki może odbiegać od ekranu oryginalnego w kilku punktach:

 • Czytnik linii papilarnych (podekranowy) może być nieco mniej precyzyjny.
 • Maksymalny i minimalny poziom jasności może mieć nieco niższy zakres niż w wyświetlaczu oryginalnym. W najtańszych ekranach, których my nie montujemy, poziom jasności jest tylko jeden i nie da się go zmienić.
 • Funkcja odblokowania ekranu podwójnym kliknięciem może nie działać
 • Zamienniki wykrywają do 5 punktów nacisku na raz. Wyświetlacze oryginalne od 5 do 10 zależnie od modelu. Nie jestem pewien czy ktokolwiek korzysta z 10 punktów nacisku jednocześnie.
Podkreślam, że te objawy mogą wystąpić, ale nie jest to absolutnie żadna reguła. 

Podsumowanie.

Dobry ekran to podstawa. Bez dobrej jakości wyświetlacza, nawet najlepszy specjalista nie da rady nic zrobić.

Doświadczenie serwisanta.
Nie naprawiamy setek modeli telefonów na raz. Dzięki temu znamy dokładnie każdy model.
Wiemy na co zwracać uwagę. Połączenie doświadczonego serwisanta z dobrej jakości wyświetlaczem gwarantuje, że nowy ekran będzie działał szybko i bezproblemowo, sama usługa będzie wykonana dokładnie, z dbałością o detale.

Czas realizacji naprawy.

Ekrany do większości modeli, mamy na miejscu w naszym serwisie w Białymstoku. Budowę wszystkich model znamy dokładnie. Jesteśmy w stanie wymienić ekran jeszcze tego samego dnia. Dlatego jesteśmy w stanie skrócić czas potrzebny na naprawę nawet do 4 godzin.*

Wymiana wyświetlacza jest prosta – doskonałej jakości ekran łączymy z doświadczonym serwisantem.