Wymiana baterii w telefonie

Czytałeś już najnowszy poradnik dotyczący baterii, procesu ładowania, dbania o jej żywotność, przechowywania? Jeśli nie, to zdecydowanie powinieneś po niego sięgnąć, by dowiedzieć się, w jaki sposób zadbać o ten niezwykle ważny komponent i sprawić, by przez lata wydajnie Ci służył.

Znajdziesz tam najważniejsze informacje, na temat baterii. Stworzyłem jeden z najdokładniejszych artykułów o tej tematyce w internecie. Przekonaj się sam, jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja urządzenia. Jeśli jednak potrzebujesz szybkiej wymiany baterii w telefonie i diagnozy związanych z nią problemów, przyjdź do serwisu ERROR24 lub wyślij do nas swoje urządzenie.

Kiedy wymiana baterii jest konieczna?

Typowe problemy oraz objawy świadczące o zużytej baterii to:

  • szybko rozładowujące i szybko ładujące się urządzenie — oba te objawy powinny wzbudzić Twój niepokój, szczególnie jeśli czas korzystania z urządzenia na jednym ładowaniu czy naładowania pełnej baterii uległy drastycznej zmianie;
  • nieadekwatne informacje na temat tego, w jakim stopniu bateria jest naładowana (telefon pokazuje np. że jest jeszcze 50% energii, a telefon się rozładowuje);
  • wyłączanie się urządzenia, gdy % naładowania w telefonie schodzi poniżej 20%/50%/70%;
  • puchnięcie baterii — mniej więcej na środku telefonu widoczne jest charakterystyczne wybrzuszenie.

Pamiętaj, że jeśli nie udasz się w odpowiednim czasie do serwisu baterii, mechanizm może zacząć uszkadzać kolejne podzespoły w urządzeniu, ponieważ będzie je np. nadmiernie nagrzewał. Nie warto zwlekać, lepiej jak najszybciej skorzystać z pomocy specjalistów.

Problemy, które nie są spowodowane awarią baterii

Istnieją przypadki, w których awaria baterii nie musi być odpowiedzialna za krótki czas pracy na jednym ładowaniu. W takim wypadku warto zacząć od przywrócenia telefonu do ustawień fabrycznych — to może rozwiązać problem. Przez kilka dni sprawdzaj, czy zabieg przyniósł oczekiwane efekty. Nie instaluj kopii aplikacji z chmury. Im dłużej używasz telefonu, tym większe prawdopodobieństwo, że wymiana baterii poprawi długość pracy na jednym ładowaniu.

Dodatkowe informacje oraz czas realizacji usługi

Wymiana baterii może wywierać bezpośredni wpływ na szybkość telefonu. Tak dzieje się w przypadku urządzeń marki Apple. Słaba kondycja baterii ogranicza szybkość iPhone’ów, co wpływa na mniejszy komfort korzystania z urządzeń i obniżenie ich wydajności.

Czas wymiany baterii najczęściej mieści się w przedziale 30-60 minut o ile posiadamy baterie na stanie, jeżeli nie – zamawiamy ją najczęściej u naszego hurtownika, który jeszcze tego samego dnia dowozi nową baterię! Jeżeli nie zależy Ci na czasie, możemy przeprowadzić nieodpłatną diagnozę, by sprawdzić czy to właśnie bateria jest problemem w Twoim telefonie. Gwarancja, jaką producent daje na baterie, najczęściej wynosi 6 miesięcy. Nasza również. Zapraszamy do współpracy.