Naprawa gniazda ładowania

Oferujemy naprawę gniazda ładowania. Najczęściej do uszkodzenia złącza micro USB dochodzi, kiedy używasz telefonu w trakcie ładowania. Warto pamiętać, że nie powinno się wprawiać w ruch i używać ani kabla, ani samego urządzenia, gdy jest ono ładowane. W przeciwnym razie wpływa się negatywnie na kondycję baterii oraz prowadzi do uszkodzenia gniazda ładowania. Do usterki dochodzi także, kiedy telefon ma kontakt z cieczą. Nie chodzi jednak jedynie o zalania, ale także zabieranie sprzętu pod prysznic czy kontakt urządzenia z deszczem.

Funkcje modułu USB

Moduł USB nie służy jedynie do ładowania telefonu. Do jego funkcji należą m.in.:

  • przesyłanie danych,
  • łapanie przez telefon zasięgu GSM
  • prowadzenie rozmów w trybie cichym.

Większość funkcji modułu ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego działania telefonu. Wspomniane funkcje sprawdza się niemal zawsze przy naprawie każdej usterki mechanicznej, niemal przy każdym rozkręceniu i złożeniu telefonu.

Kiedy konieczna jest naprawa gniazda ładowania?

Aby sprawdzić, czy naprawa złącza będzie konieczna, włóż do niego ładowarkę i spróbuj nią poruszać w prawą oraz lewą stronę. Jeśli kabel jest sztywno umieszczony we wnętrzu telefonu, to nie masz się o co martwić. Jeśli jednak porusza się kilka milimetrów w jedną i drugą stronę, to gniazdo wymaga naprawy.

W firmie ERROR24.pl zajmujemy się nie tylko serwisem urządzeń, ale również sprzedażą części do nich, dlatego naprawy wykonujemy od ręki na różnych modelach. Dotyczy to zarówno topowych marek jak Apple, Samsung czy Huawei, jak i tych, które w ostatnich latach cieszą się wciąż rosnącą, i w pełni zasłużoną, popularnością, czyli OPPO, REALME, Xiaomi czy VIVO.

Na czym polega naprawa gniazda ładowania?

Do każdego zlecenia podchodzimy w indywidualny sposób, jednak najczęściej naprawa obejmuje:

  • wymianę całego modułu USB,
  • lutowanie i wymianę samego złącza USB,
  • czyszczenie telefonu w środku (gniazdo często jest zapchane piaskiem, roztoczami itp.).

Warto przy tym pamiętać, że łatwo można pomylić problemy z gniazdem ładowania z inną awarią, w wyniku której telefon wolniej się ładuje lub wcale nie można go zasilić energią. W takiej sytuacji niekiedy konieczna będzie naprawa baterii. Tę usługę również warto powierzyć fachowcom z ERROR24. Pomogą nie tylko w usunięciu problemów, ale także we wnikliwej analizie kondycji urządzenia. Czas naprawy usterki wynosi 30-60 minut. Zapraszamy do współpracy.

Złącza lighting

W uszkodzeniach modułu usb niekwestionowanym zwycięzcą są smartfony na androidzie. Złącze lighting w Apple bardzo rzadko odmawia posłuszeństwa. iPhone czy iPady bardzo rzadko sprawiają problemów z ładowaniem. Jest to na tyle sporadyczne, że przy każdym tego typu zgłoszeniu, najpierw sprawdzamy, czy winy nie ponosi zanieczyszczenie samego gniazda. Przeważnie przyczyną jest ubity bród w środku iPhone, zwykłe czyszczenie w zupełności wystarczy.

Szybkość lądowania. Szybkość ładowania nie zależy tylko i wyłącznie od modułu USB. Ale jest jednym z elementów, które też bierze udział. Do szybkiego ładowania potrzebujemy odpowiedniego procesora w telefonie, przystosowanego modułu usb, kabelka oraz oczywiście samej ładowarki.

Czas naprawy usterki: 30-60 minut.