Moduł Płytka ł USB

Podsumowanie:

Funkcje modułu USB i naprawa w telefonach Xiaomi i Apple.

Naprawa modułu ładowania – Jakie funkcje posiada modułu usb.

 1. Ładowanie.
  Każdy zapewne się domyśla, że moduł USB w telefonie
  Moduł ma wpływ na szybkość ładowania. Chociaż lepiej byłoby powiedzieć, że może skutecznie ograniczyć szybkość ładowania.
  Quick Charge – wymaga odpowiedniej ładowarki i kabelka, oraz telefonu, który obsługuje ów standard. Czynnikami decydującymi w telefonie jest po pierwsze procesor, zaprojektowany w sposób, aby obsługiwał standard qc. Drugim czynnikiem będzie moduł ładowania, gdzie podniszczony albo zamiennik słabszej, jakości uniemożliwia korzystanie z qc.
 2. Przesyłanie danych między telefonem a komputerem. Ponownie słabsze zamienniki mogą w ogóle być pozbawione funkcji przesyłania danych.
 3. Teraz mniej oczywiste funkcje.
  Mikrofon cichych rozmów – czyli, w jaki sposób słyszą nas inni podczas rozmowy telefonicznej.
  Moduł GSM – Moduł posiada złącze, do którego podłączona jest wewnętrzna antena GSM. Bezpośrednio odpowiada za zasięg GSM, to w module ładowania znajdują się odbiorniki fal nadawanych przez operatorów. Moduły potrafią się trochę różnić ze względu na region świata, w którym występują, są tak projektowane, aby obsługiwały wszystkie częstotliwości dostępne na danym rejonie. Nie, nie da się w Europie przełożyć samego modułu, aby telefon zaczął obsługiwać b20.

Naprawa funkcji modułu ładowania, diagnoza:

 • Przetestuj kartę SIM – zasięg
 • Przetestuj rozmowę telefoniczną – mikrofon.
 • Szybkość ładowania przy użyciu amperomierza.
 • Poza przesyłaniem danych i QC są to funkcje kluczowe, niezbędne do prawidłowego działania telefon. Testów modułu dokonuje się praktycznie po każdej ingerencji czy naprawie uszkodzeń mechanicznych w telefonie.
 • Duże różnice mogą występować w modelach flagowych między częściami oryginalnymi a zamiennikami. Te drugie nie muszą np. obsługiwać QC, przesyłania danych, czy nawet działać.
 • Najczęściej występuję w telefonach wyposażonych w gniazdo micro usb.

Słowem moduł USB odpowiada za kilka funkcji, które są kluczowe, dla telefonów komórkowych.

Najczęstsze powody uszkodzenia modułu ładowania

Zdecydowanie pierwszoplanowe jest w tym wypadku złącze micro usb, do którego podłączamy ładowarkę. Bardzo łatwo o uszkodzenie złącza lądowania, kiedy rozmawiamy, albo używamy telefonu podczas jego ładowania. Trzeba bardzo uważać na złącze i nie powinno się ruszać w ogóle telefonem podczas ładowania.

1. Nie używaj telefonu podczas ładowania baterii

Test > Polega na wsadzeniu ładowarki do gniazda usb, następnie poruszaj telefonem w prawo i w lewo, sprawdź czy kabelek siedzi 'sztywno’, zdecydowanie częściej powinno się zdarzać, że telefon porusza się kilka mm w prawo i w lewo – oznacza to najczęściej niesprawny moduł ładowania.

Słowem najczęściej jest to uszkodzenie mechaniczne, które nie podlega naprawie gwarancyjnej.
Uszkodzenie częsta zdarza się w telefonach z serii:
Xiaomi Redmi i Redmi Note.
Przy serii Mi problem jest nieco trudniejszy do rozwiązania. Aby wszystko działało bezproblemowo, potrzebne są zamienniki wysokiej, jakości a jeszcze lepiej oryginalne podzespoły.

 

2. Kontakt z cieczą. Dotyczy także deszczu, zabierania telefonu pod prysznic.

Diagnoza i naprawa zalanego telefonu. Co robimy z utopionym urządzeniem.

Naprawa:

Wymiana całego modułu USB
Lutowanie i wymiana samego USB
Czyszczenie telefonu w środku.

Bardzo często to przez moduł USB telefon nie ładuje się odpowiednio szybko, albo wcale. Bardzo łatwo pomylić niesprawny moduł usb z uszkodzeniem baterii.

 

Podsumowanie

Moduł USB odpowiada za

 • Ładowanie telefonu
 • Może być przyczyną braku qc
 • Przesyłanie danych
 • Zasięg GSM
 • Mikrofon rozmów – tryb cichy

Moduł może też mi związek z obsługiwanymi częstotliwościami sieci GSM, wzór wniosku o wałem to z faktu, że chińska wersja płytek zwykle się różni od europejski.
Nie miałem okazji przetestować tego w praktyce, obsługiwane częstotliwości są jedną z cięższe rzeczy do sprawdzenia w praktyce.

Poza przesyłaniem danych i qc są to funkcje kluczowe, niezbędne do prawidłowego działania telefonu. Wspomniane funkcje sprawdza się niemal zawsze przy naprawie każdej usterki mechanicznej, niemal przy każdym rozkręceniu i złożeniu telefonu.

 

Złącza lighting

W uszkodzeniach modułu usb niekwestionowanym zwycięzcą są smartfony na androidzie. Złącze lighting w Apple bardzo rzadko odmawia posłuszeństwa. iPhone czy iPady bardzo rzadko sprawiają problemów z ładowaniem. Jest to na tyle sporadyczne, że przy każdym tego typu zgłoszeniu, najpierw sprawdzamy, czy winy nie ponosi zanieczyszczenie samego gniazda. Przeważnie przyczyną jest ubity bród w środku iPhone, zwykłe czyszczenie w zupełności wystarczy.

Szybkość lądowania. Szybkość ładowania nie zależy tylko i wyłącznie od modułu USB. Ale jest jednym z elementów, które też bierze udział. Do szybkiego ładowania potrzebujemy odpowiedniego procesora w telefonie, przystosowanego modułu usb, kabelka oraz oczywiście samej ładowarki.

Czas naprawy usterki: 30-60 minut.

ZAKRES NAPRAW

Wymiana Wyświetlacza

Specjalizujemy się w wymianie ekranów w Xiaomi i Apple.

Diagnoza

Diagnoza zawsze jest za 0 zł.

Kontakt z cieczą

Czyścimy i suszymy telefony po kotnakcie z cieczą.

Moduł USB | Mikrofon Rozmów

Wymieniamy port usb i mikrofony rozmów.

Głośnik rozmów i multimediów

Problem z dźwiękiem albo jackiem?

Blokada kontem Xiaomi i Google.

Zdejmujemy blokady kont googla i kont Xiaomi (zdalnie również).

Wymiana Baterii

Wymieniamy baterie w telefonach Xiaomi i Apple iPhone.

Nagrywanie rozmów.

Instalujemy MIUI Polska.

Aparat Przedni i Tylni

Wymieniamy całe moduły aparatu i szkiełka aparatu.

error24.pl serwis Xiaomi

Psss... zawsze możesz nas zapytać ;)