Naprawa Gniazda Jack

gniazdo jack

Zajmujemy się naprawą gniazd Jack w telefonach marki Xiaomi, Apple i innych urządzeniach wyposażonych w tę technologią. Usługa jest realizowana przez fachowców z doświadczeniem w branży, którzy przy użyciu specjalistycznego sprzętu dokonają napraw z dbałością o detale i precyzją. Czas usunięcia usterki wynosi najczęściej kilka dni. Warto o tym pamiętać, oddając urządzenie do serwisu.

Kiedy gniazdo Jack jest do naprawy lub wymiany?

O fizycznym uszkodzeniu gniazda Jack mówi to, że da się do niego podłączyć słuchawki, jednak dźwięk, który się z nich wydobywa, jest niewyraźny, zniekształcony. Pojawią się także szumy. Pamiętaj, żeby przed oddaniem urządzenia do serwisu sprawdzić, czy problem na pewno leży po stronie gniazda. Zdecydowanie częściej uszkodzone są same słuchawki. Spróbuj podłączyć co najmniej 2 pary urządzeń, aby się upewnić, że problemem na pewno nie jest ich awaria.

Co dzieje się z gniazdem Jack, gdy telefon nie reaguje po podłączeniu do niego słuchawek?

Najpierw należy upewnić się, czy słuchawki wchodzą w całości do gniazda. Jeśli nie, port jest najpewniej zanieczyszczony, co blokuje im wejście. Aby urządzenie ponownie mogło się łączyć z zewnętrznymi elementami, trzeba dokładnie oczyścić port (również od wewnątrz, co wymaga otwarcia samego telefonu). Do czyszczenia nigdy nie należy używać wody czy środków chemicznych, jeżeli już to alkoholu.

Zdarza się również, że urządzenie wykrywa cały czas, że słuchawki są podłączone, ale niemożliwe jest słuchanie przy ich użyciu muzyki czy oglądanie serialu. Jednocześnie nie słychać głośnika, który ulega automatycznemu wyłączeniu. Awaria na pewno wymaga naprawy, ponieważ używanie telefonu z tym problemem jest dość trudne i irytujące.

Nie jest to usterka oprogramowania. Ponowna instalacja systemu nie pomoże. Winna jest tutaj najczęściej woda, która dostała się do portu i spowodowała zwarcie. Naprawa w tym wypadku polega na całkowitej wymianie portu audio w telefonie. Stary element należy wtedy delikatnie usunąć, a następnie przy użyciu lutownicy umiejscowić nowy. Wykonanie tej czynności jest pracochłonne. Wymaga również użycia precyzyjnych narzędzi oraz specjalistycznej wiedzy, dlatego warto powierzyć je specjalistom z serwisu Error24. Zapraszamy do współpracy.


Cena od 80 zł w telefonach Android
od 120 zł w telefonach Apple
Czas realizacji
Naprawa gniazda Jack
Naprawa gniazda jack może zająć nam nawet do kilku dni.
Nie jest to usługa którą wykonujemy od ręki.