Xiaomi Mi A1 za 499 zł?

Mi A1 w mediaexpert

Smartfon Xiaomi MI A1 – 16 GB za kwotę 499.99 zł

Dzisiaj na stronie internetowej mediaexpert.pl i w sklepie internetowym electro można znaleźć jeden z nowszych telefonów Xiaomi – Mi A1 za kwotę 499 zł.

Wspominany model wyposażony jest w procesor Snapdragon 625 wykonany w technologia 14 nm (najnowszej obecnie dostępnej) jest to jeden z lepszych procesorów który najczęściej możemy znaleźć w telefonu średniej klasy. Jest szybki, energooszczędny i bezawaryjny. Dokładnie taki sam procesor był stosowany w najpopularniejszym telefonie Xiaomi 2017 roku – Redmi Note 4 <Zobacz podsumowanie roku 2017 dla Xiaomi>. Jego przeciętny wynik w Antutu benchmark to około 62.000 pkt.

Xiaomi Mi A1 specyfikacja techniczna

Mi A1 jest wyposażony w podwójny aparat tylni o rozdzielczośći 12 mPx.

Posiada zainstalowany AndroidOne – czyli czystą wersję androida, bez nakładek żadnego producenta. Telefon dostał już aktualizację do Androida 8 Oreo, ma też być jednym z pierwszych telefonów jakie dostaną aktualizację do Androida P. (nazwa nie jest jeszcze znana)

 

Aluminiowa obudowa, sam telefon jest też ultra cienki. Do tego zawsze w każdym warianie mamy 4 GB pamięci RAM.

Na rynku spotykaliśmy tylko konstrukcje wyposażone w 64 i 32 GB pamięci wewnętrznej.

Czy możliwe, że ten telefon powstał również w wersji 16 GB i sprzedawany jest za kwotę 499 zł?

  • To nie jest tani telefon. Jest to model zdecydowanie droższy niż Redmi Note 4, który na stronie ME kosztuje kilkaset zł więcej.
  • Na oficjalnej stronie Xiaomi nigdzie nie ma informacji, że istnieje wersja 16 GB.
  • Jest to model z podwójnym aparatem i aluminiową obudową – niespotykane w konstrukcjach budżetowych.
  • Telefon jest tylko w Electro i Media Expert – obie marki należą do jednej firmy – Terg S.A.
  • To Media Expert i oficjalna dystrybucja 😉 Ani jedna ani druga nie należą do tanich 😉

Xiaomi MI A1 w ME 2

Zawodowo Xiaomi zajmuję się od kilku lat i takiej oferty nie widziałem nigdy. Moim zdaniem taka cena jest możliwa… przy zamówieniu bezpośrednio od producenta, gdzie ilość sztuk zapisywana jest w tysiącach egzemplarzy. Wygląda mi to na ewidentna pomyłkę przy wprowadzaniu telefonu do systemu. Na taką sumę wyceniany jest budżetowy model Redmi Note 5A w wersji 16 GB, który specyfikacją techniczną nie zachwyca.

Możliwe, że pojawi się wkrótce wersja 16 GB. Jestem skłonny uwierzyć, że taka wersja już istnieje, ale w to, że będzie kosztowała 499 zł już nie. Jeżeli jakimś cudem, te plotki okażą się prawdą… kupować w ciemno, konkurencja w tej klasie cenowej po prostu nie istnieje (nawet kupując w chinach) a nakład zostanie wyczerpany po maksymalnie 2 dniach.

Na łamach error24.pl na pewno zamieścimy informacje jutro, gdy Media Expert wypowie się oficjalnie. Tymczasem pojawiły się już pierwsze oferty odsprzedaży na OLX

OLX - MI A1 16

usunięte już przez olx 😉

 

 

Edytowane:

Telefonów nie można zamówić ani na elektro ani przez mediaexpert.

Co się stanie z zamówieniami które są w trakcie realizacji? Prawdopodobnie nigdy nie zostaną zrealizowane. Upewnimy się i damy znać jutro 🙂

Pomogliśmy? Polub nasz profil na FB!