Odzyskiwanie danych z telefonu

Zajmujemy się odzyskiwaniem danych z telefonu. Urządzenia mobilne stanowią dla coraz większego grona osób rodzaj przenośnego komputera. Nie służą już tylko do prowadzenia rozmów telefonicznych. Przechowuje się w nich zdjęcia, wrażliwe dane (hasła dostępu do różnych kont), kontakty i wiele innych. Zdarzają się sytuacje, w których te dane ulegają uszkodzeniu i wydaje się, że nie będzie można ich już odzyskać. Dokonujemy bezpłatnej diagnozy źródła problemu, aby dowiedzieć się, dlaczego doszło do utraty danych.

Najczęściej są one spowodowane uszkodzeniami logicznymi lub fizycznymi. Uszkodzenia logiczne to sytuacje związane z przywróceniem ustawień fabrycznych, błędem w aktualizacji czy zapomnieniem kodu przez właściciela urządzenia. Mamy dostęp do technologii, które umożliwiają odzyskiwanie danych w takich sytuacjach.

Część z nich jest w pełni bezinwazyjna, jednak zdarza się, że metody tego rodzaju nie są skuteczne i trzeba sięgnąć po te bardziej zaawansowane, które wywierają wpływ na kondycję telefonu. Zawsze najpierw próbujemy odzyskać utracone dane w taki sposób, aby urządzenie nadal było sprawne. Jeśli jednak się to nie uda, skontaktujemy się z Tobą w sprawie doboru konkretnych rozwiązań.

Uszkodzenia mechaniczne

Uszkodzenia mechaniczne, które prowadzą do utraty danych, to najczęściej:

  • zalanie telefonu,
  • upadek urządzenia (często połączony z rozbicie ekranu),
  • uszkodzenie płyty głównej.

W przypadku zalania telefonu problem jest poważny, ponieważ ciecz dostająca się do wnętrza płyty prowadzi do licznych zwarć. W ich wyniku może dojść do uszkodzenia pamięci. Do podobnych urazów dochodzi w trakcie pożaru, zgniecenia urządzenia, jego upadku z wysokości. Wówczas konieczne jest często wylutowanie kości pamięci z telefonu, a następnie stworzenie jej binarnej kopii.

Jeśli chodzi o odzyskiwanie danych z telefonu, który upadł, to problem najczęściej polega na tym, że tracimy dostęp do urządzenia. W wyniku pęknięcia ekranu rozlewa się ciekły kryształ, więc korzystanie ze smartfona, a tym bardziej odzyskanie danych, jest niemożliwe. Mogłoby się wydawać, że wystarczy podłączyć telefon do kabla USB  i zgrać pożądany materiał na komputer.

Urządzenia mobilne mają jednak liczne zabezpieczenia, które uniemożliwiają pobieranie danych bez wpisania stosownego kodu, a to jest niemożliwe przez brak kontroli nad ekranem. Naprawa również jest możliwa, jednak jej przebieg oraz efekty są uzależnione od konkretnego modelu i zastosowanych w nich zabezpieczeń.

Uszkodzenie płyty PCB ma poważne znaczenie dla funkcjonowania całego telefonu, w tym również pamięci. To właśnie w niej znajdują się takie elementy jak procesor, czytnik kart pamięci czy kart SIM. W przypadku uszkodzenia płyty odzyskanie danych będzie bardzo trudne, jednak doświadczeni technicy, pracujący w serwisie Error24, dzięki swojej wiedzy, zadbają o wykonanie usługi z precyzją i dbałością o detale.

Jakie dane można odzyskać?

Dzięki współpracy z zaufanym serwisem odzyskasz dane, na których Ci zależy. Specjalizujemy się w przywracaniu m.in.:

  • historii połączeń oraz wiadomości SMS,
  • zdjęć i plików wideo,
  • wpisów w kalendarzu, notatniku,
  • wiadomości z poczty elektronicznej,
  • kontaktów.

Pamiętaj, że ilość odzyskanych danych jest uzależniona od rodzaju awarii, a także modelu Twojego urządzenia. My na pewno zrobimy wszystko, abyś uzyskał ponownie dostęp do tego, co jest dla Ciebie ważne. Oferujemy wygodne i atrakcyjne warunki współpracy. Możesz przyjść do serwisu osobiście lub dostarczyć nam telefon poprzez kuriera. Zapraszamy do współpracy.