Nowe marki na polskim rynku – VIVO, OPPO, REALME

Chińskie smartfony przeżywają prawdziwy rozkwit na polskim rynku. Z przyczyn politycznych najbardziej popularna do tej pory marka Huawei zupełnie straciła zainteresowanie swoim produktem. Jej miejsce bardzo szybko zajęli jednak inni topowi gracze. Jakie telefony chińskiej produkcji są najchętniej wybierane i czy spełniają swoją rolę? Przeczytasz o tym w poniższym artykule.

Najbardziej popularne telefony z Chin

Polski rynek zdecydowanie został zdominowany przez markę Xiaomi. Telefony te wyróżniają się bardzo dobrej jakości specyfikacją i innowacyjnymi rozwiązaniami, które można porównać do światowych gigantów branży komórkowej. Nie mniejszą popularnością cieszą się także telefony marki vivo, OPPO i realme. Ich fenomen polega przede wszystkim na bardzo konkurencyjnej cenie, a produkty tych marek doskonale spełniają oczekiwania klientów. Każda z tych firm wyróżnia się też czymś innym na rynku. OPPO uznany jest obecnie za pioniera we wdrażaniu rozwiązań opartych o sieć 5G, vivo natomiast odznacza się innowacyjnością. Realme z kolei cechuje się świetnym stosunkiem jakości do ceny.

Czy warto wybrać chińskie marki smartfonów?

Za wadę ich użytkowania na pewno może uchodzić brak autoryzowanych serwisów, ale rozwiązaniem tego problemu jest korzystanie z konkurencyjnych punktów naprawy prowadzonych przez specjalistów z branży takich jak nasz serwis OPPO w Białystoku. Telefony chińskiej produkcji to jednak bardzo dobre jakościowo sprzęty, które tak samo jak ich światowi konkurenci nieustannie wprowadzają nowatorskie rozwiązania i przyczyniają się do rozwoju nowoczesnych technologii. Urządzenia te są także niezwykle wydajne i mają przewagę w bardzo niskiej cenie, stąd stanowią rewelacyjną konkurencję dla marek premium takich jak Samsung czy Apple.