//, Telefon-Xiaomi/Motywy zablokowane po aktualizacji oprogramowania w Xioami.

Motywy zablokowane w Xiaomi?

Po ostatnich aktualizacjach oprogramowania w wersji Global do MIUI zakładka motywy nie działa. Wyjaśniamy sytuację. Problem dotyczy dylko wersji global, czyli niestety oficjalnej wydanej i wspieranej przez Xiaomi.

Po ostatnich zmianach prawa w Europie (tak, chodzi tutaj między innymi o RODO) usługa motywy została zablokowana w następujących krajach:

Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry i Wielka Brytania.

Źródło: MIUIPolska

Pobieranie nowych motywów nie będzie możliwe przez aplikację, oraz przez stronę internetową. Firma zapowiada, że zmiana ma charakter chwilowy i planowane jest przywrócenie wspomnianej funkcji.

Chwileczkę, co RODO ma wspólnego z Motywami na telefon komórkowy?
Okazuje się, że jednak ma. Pod wieloma motywami można znaleźć dane jak imię i nazwisko autora. Nowe systemy muszą zostać dostosowane do obsługi Unii Europejskiej pod względem prawnym.
Na tą chwilę dostępne będą jedynie domyślne motywy zainstalowane fabrycznie w telefonie. Uspokajamy, jeżeli motyw jest już zainstalowany, zostanie w nienaruszonej formie dopóki nie postanowimy go zmienić ręcznie.

A co Wy myślicie o całej sytuacji?

Jak rozwiązać problem ?

Jest kilka rozwiązań wspomnianego problemu. Pierwsze to instalacja oprogramowania Xiaomi.EU. Ta wersja ROMu jest pozbawiona wszelkich ograniczeń pod względem motywów. Co jednak jeśli nie mamy zamiaru odblokowywać Bootloadera albo zwyczajnie nie chce nam się tego robić?

Można obejść ten problem zmieniając region na kraj który nie został wymieniony na powyższej liście. Jeżeli nie uśmiecha nam się zmiana regionu na stałe, mamy dobrą informację. Region można potem ponownie zmienić na Polska a zainstalowane motywy zostaną w telefonie.

Który region wybrać?

Prawdę mówiąc, nie jest to problem istotny, każda zmiana jest też odwracalna, ale należy pamiętać, że niektóre regiony jak Singapur czy Indie mają swoje aplikacje które zostaną nam automatycznie ściągnięte i zainstalowane w telefonie. Nie są to aplikacje systemowe, można je potem bez problemu usunąć, ale po co to robić? Bezpiecznym i sprawdzonym wyborem jest np. Białoruś.

Naszym Zdaniem

Sytuacja jest co najmniej dziwna i lekko denerwująca. Problem jest błahy i prosty do ominięcia, jednak wielu użytkowników może przyprawić o frustrację. Optymizmem nie napawa fakt, że nie wiadomo, kiedy motywy zaczną działać normalnie. Kiedyś podobny przypadek z regionalizacją widzieliśmy gdy była masowa aktualizacja oprogramowania do MIUI 9. Aby dostać aktualizację OTA (z poziomu telefonu) również wystarczyło na chwilę zmienić region na inny niż Polska.

By |2018-11-16T00:50:07+01:0016 listopada, 2018|Categories: System, Telefon-Xiaomi|Tags: , , , , , , , , |0 Comments

Formularz Kontaktowy

Formularz kurier