Jak zainstalować MIUI 9

Najprostszy sposób.

Robisz wszystko na własną odpowiedzialność.

Wszystkie dane w telefonie zostaną usunięte.

Telefon naładuj do minimum 50%

Potrzebujemy:

Lista ROM z MIUI9 (MiFlash ROM):

Najnowsze wersje oprogramowania jest dostępna na oficjalnej strony xiaomi: http://en.miui.com/a-234.html

ROM który da się zainstalować przez program MiFlash znajduje się w zakładce Fastboot Updates. Na stronie są zamieszczone wszystkie najnowsze wersje oprogramowania. Nie każde oprogramowanie zawiera MIUI 9. Krótko podsumujmy wszystkie wersje:

Wersja China Stable – to chińska wersja oprogramowania, bez języka polskiego. Omijamy te oprogramowanie.

Wersja China Developer – wersja chińska z miui 9

Global Stable – wersja oprogramowania dla użytkowników spoza chin, czyli również dla nas. Jest to ostatnia dopracowana i stabilna wersja oprogramowania. Na tą chwilę na MIUI 8.

Global Developer – jak wyżej, ale zawiera najnowszą wersję oprogramowania na MIUI 9. Tej wersji szukaliśmy. Jeżeli twój telefon nie posiada oficjalnej wersji global/ma procesor MTK, albo nie został wymieniony wyżej to opisany w tym poradniku sposób instalacji nie zadziała.

Przykład: Redmi Note 4 w wersji z procesorem snapdragon 625. Chcesz zainstalować MIUI9 przy pomocy MIFlasha. Wybierasz następujący ROM:

Nie wiesz jaką masz wersję Redmi Note 4? Na pudełku znajdziesz

ROM global DEV do Redmi Note 4

Uwaga: Sprawdz nawet kilka razy, że pobierasz dobrą wersję oprogramowania. Teoretycznie zła wersja nie powinna w ogóle zacząć się instalować, możemy wtedy mówić o szczęściu, bo  Flashowanie złej wersji oprogramowania może doprowadzić do ciężkiego uszkodzenia ROMu.

Instalacja

Kiedy masz już odblokowany telefon, program MiFlash oraz odpowiednie oprogramowanie do telefonu, czas na instalację.

Plik z ROMem do MiFlasha jest w formacie tgz. Trzeba go rozpakować dwa razy. Rozpakowujesz plik z końcówką tgz. Ponownie rozpakowujesz plik z końcówką tar. Powinno to wyglądać tak:

Ważne: Ścieżka pliku nie powinna zawierać ani jednej spacji. Redmi Note 4 – Zapis błędny, Redmi_Note_4 – poprawny.

Przykład:

Źle:

Niepoprawny zapis dla MiFLash

Dobrze:

Poprawny zapis do MIFlash

Następny krok to instalacja MiFlash i wprowadzenie telefonu w tryb fastboot (power + vol-). Następnie uruchamiasz MiFlasha i podłączasz telefon do komputera.

MiFlash

  1. Refresh – wyszukuje podłączone urządzenia w trybie fastboot i edl.
  2. Select – tutaj podajesz ścieżkę do folderu w którym znajduje się ROM. Ścieszka nie powinna zawierać żadnej spacji.
  3. Podczas flashowania wskazane jest Clean All. Save user data teoretycznie pozwala zachować pliki w pamięci telefonu. W praktyce bywa z tym różnie, dlatego zrób wcześniej kopie zapasową wszystkich ważnych plików.
  4. Gdy wszystko wygląda jak na zdjęciu wciskamy Flash. Ponownie zaznaczam, że BL musi być odblokowany. Na szczęście gdy spróbujesz tego na zablokowanym telefonie nie spotkają Cię żadne przykre konsekwencje, proces się nie uruchomi.
  5. Na marginesie: Cała instalacja wygląda identycznie gdy telefon jest w trybie EDL (Emergency Download Mode). Telefon zamiast ciągu liter i cyfr będzie wykrywany na którymś z COM. Różnica polega na tym, że wtedy nie trzeba mieć odlbokowanego bootleadera. Niestety bez fizycznej ingerencji/wcześniejszego odblokowania BL, ten tryb w nowych modelach również jest zablokowany.
  6. Jeżeli wszystko poszło poprawnie cały proces się zakończy po kilku minutach i zobaczysz:
Poprawnie przeprowadzony proces Flash ROM

Proces zakończony sukcesem. Uruchom telefon ponownie przyciskając przycisk power w wypadku gdy urządzenie nie zacznie się restartować samo.

Pierwsze uruchomianie telefonu po Flashu może trwać do kilkunastu minut. Czekamy aż zobaczymy:

Logo MIUI 9 Lighting Fast

Jak zainstalować MIUI 9? Podziel się swoją opinią na temat tego poradnika, zadaj pytania albo opisz swoje wrażenia w komentarzach poniżej. Powodzenia!

Pomogliśmy? Polub nasz profil na FB!

Formularz Kontaktowy

Formularz kurier