Jak ustawić MMS i internet w Xiaomi premium mobile

Jak ustawić MMS i internet w Xiaomi Premium Mobile

Premium Mobile jest problematyczną siecią dla użytkowników Xiaomi. Każdego tygodnia trafia do nas przynajmniej jeden klient z identycznym problemem.

W sieci Premium Mobile MMS zaraz po włożeniu karty sim nie prawidłowo skonfigurowane. Gdy uda już się nam ustawić wysyłanie i odbieranie zdjęć, okazuje się, że przestaje działać internet.

Pierwszemu klientowi który przyszedł z tym problemem udało nam się pomóc dopiero za jego trzecią wizytę. Nie ułatwiał tego fakt, że na stronie Premium Mobile jest błąd w screenach, który prawdopodobnie nie został poprawiony jeszcze do tej chwili. Dzwoniliśmy wcześniej na infolinię operatora. Pani Konsultantka była dla nas bardzo miła. Chciała pomóc rozwiązać ten problem, ale niestety nie udało się. Być może z naszej winy.

Problem rozwiązaliśmy jakiś dzień później po wielu bojach i godzinach poszukiwań. Nie chce wam mówić abyście unikali tego operatora. Da się z powodzeniam wysyłać MMSy i korzystać z internetu za pośrednictwem Premium Mobile. Wysłaliśmy już zgłoszenie do operatora, że na stronie internetowej znajduje się błąd. Nie wiem czy do tej pory błąd został poprawiony. 

Chcemy pomóc wam uniknąć tego problemu, dlatego prezentujemy rozwiązanie, jak ustawić mms i internet w premium mobile. Zacznijmy od ustawień MMS w Premium Mobile

Konfiguracje MMS i Internetu w Premium Mobile na telefonach Xiaomi opisałem pierwszy raz na error24.pl dokładnie dwa lata przed tą aktualizacją. Po pewnym czasie zapomniałem, że w ogóle ten poradnik napisałem do momentu telefonu jednego z klientów. Opowiedział mi historię, że obsługa klienta w Premium Mobile nie dość, że zna tą stronę internetową, to jeszcze z niej korzysta przy obsłudze klientów którzy używają Xiaomi. 

Tego typu sytuacje właśnie są esencją pisania poradników na stronach internetowych. Pozdrawiam całą obsługę klienta w Premium Mobile.

Gdzie znaleźć ustawienia które odpowiadają za dostęp do internetu oraz odbieranie i wysyłanie MMS

Ustawienia Telefonu

Ustawienia Telefonu​ Sieci Komórkowe

Karta Sim i sieci komórkowe

Karta Sim i sieci komórkowe​

Ustawienia Karty Sim

Ustawienia Karty Sim​

W Punktach Dostępu znajdują się ustawienia APN, jest to konfiguracja według której Twój telefon łączy się z internetem oraz zapisuje MMSy. Większość dużych operatorów automatycznie wysyła poprawną konfigurację APN. Premium Mobile nie bardzo potrafi sobie poradzić z telefonami Xiaomi. Ustawienia MMS i internetu trzeba skonfigurować ręcznie.

Premium Mobile MMS, jak ustawić w Xiaomi:

Premium.mms  odpowiada za wysyłanie i odbieranie zdjęć. Aby usługa działała poprawnie musimy skonfigurować ustawiania MMS w następujący sposób:

Ustawienia MMS Premium Mobile cz. 1
Ustawienia MMS Premium Mobile cz. 2
Ustawienia MMS Premium Mobile cz3
Ustawienia MMS Premium Mobile cz4

Premium Mobile internet w telefonach Xiaomi.

Zmieniamy ustawienia podobnie jak w przypadku MMS na następujące

Premium Mobile internet cz.1
Premium Mobile internet cz.2
Premium Mobile internet cz.3

Profilaktycznie zalecam teraz zrestartować telefon. Zarówno MMS jak i Internet powinny już działać normalnie.