Jak postępować jeśli telefon zostanie zalany?

Wbrew powszechniej opinii, wiele telefonów, które zostały zalane, można uratować. Kluczem jest szybka reakcja i właściwe działanie. Niestety, wielu użytkowników wykonuje błędne czynności, które jeszcze bardziej szkodzą. W poniższym artykule przeczytasz rady naszych ekspertów, którzy wyjaśniają, w jaki sposób postępować z zalanym smartfonem.

Instrukcja postępowania z zalanym smartfonem

Pierwszym i oczywistym krokiem jest natychmiastowe wyciągnięcie telefonu z cieczy. Zalany telefon powinien zostać jak najszybciej wyłączony. Nie należy go ponownie samodzielnie włączać. W dalszej kolejności należy ściągnąć tylną klapę smartfona i wyciągnąć baterię. W niektórych modelach nie jest to możliwe, dlatego w przypadku wątpliwości czy trudności w jej otwarciu nie warto próbować na siłę, aby nie narazić telefonu na kolejne uszkodzenia. Po wykonaniu powyższych kroków należy jak najszybciej dostarczyć smartfon do serwisu. Specjaliści rozłożą go na części i pozostawią do odparowania wody. Po przemyciu alkoholem następuje proces czyszczenia zaśniedziałych elementów. Fachowcy upewnią się, czy wszystkie podzespoły działają poprawnie i wymienią te, które są niesprawne.

Najczęściej popełniane błędy przy zalanym telefonie

Zajmując się profesjonalną naprawą telefonów w Białystoku, często przyjmujemy klientów, którzy przez brak wiedzy na temat poprawnego postępowania w przypadku zalanego telefonu przyczyniają się do powiększenia usterki. Przede wszystkim mokrego smartfona nie można podłączać do ładowarki nawet po kilku dniach. Złym pomysłem jest także doprowadzenie do jego przegrzania, do którego często dochodzi po próbach osuszenia go suszarką. Mitem jest także pozostawienie zalanego telefonu w ryżu, ponieważ woda i tak nie odparuje w całości, a nasiona nie usuną śniedzi.