Co zrobić jeśli telefon zostanie zalany?

zamoczony telefon

Czy uratowanie zalanego telefonu jest możliwe? Okazuje się, że tak! Aby jednak rzeczywiście ocalić takie urządzenie, właściciel musi wiedzieć, jak postępować z nim w prawidłowy sposób. Zachęcamy do lektury, aby poznać szczegóły.

Wyłącz urządzenie

Jeśli urządzenie zostało zalane, najlepiej jak najszybciej je wyłączyć. Oczywiście często zdarza się, że samoczynnie przestaje ono działać. Niestety na tym etapie wiele osób popełnia najistotniejszy błąd, czyli próbuje rozbierać sprzęt i naprawiać go samodzielnie. Z naszego doświadczenia jednak wynika, że jest to najłatwiejszy sposób, aby późniejsza naprawa była jeszcze trudniejsza, a często wręcz niemożliwa.

Przekaż telefon do serwisu

W wielu dostępnych na Internecie instrukcjach można przeczytać, aby po zalaniu telefonu otworzyć obudowę i samodzielnie wyjąć ruchome elementy. Ponownie jednak jest to błąd, tak samo jak próby osuszania np. na grzejniku lub suszarką. Im więcej tego typu działań wykona posiadacz urządzenia, tym trudniej naprawić telefon. Właśnie dlatego tak istotne jest, aby naprawa zalanego telefonu była wykonana w wyspecjalizowanym w tego typu usługach serwisie, np. takim jak nasz.

Czy zawsze jest szansa na naprawę zalanego urządzenia?

Oczywiście odpowiedź na to pytanie nie może być zawsze twierdząca, zależy to bowiem od wielu czynników, w tym także od tego, czym zostało zalane urządzenie. Dodatkowo trzeba liczyć po prostu na łut szczęścia, a także skorzystać z pomocy doświadczonych serwisantów, którzy zrobią wiele, aby ocalić sprzęt. Wszystko to po wcześniejszej kalkulacji kosztów oraz ich akceptacji przez zlecającego wykonanie takiej usługi. Okazuje się bowiem, że naprawa niestety nie zawsze jest opłacalna, choć w większości przypadków jest możliwa.

Internetowe instrukcje nie zawsze są godne zaufania, jeśli chodzi o działania, które należy podejmować w przypadku zalanego telefonu. Kluczem jest bowiem przede wszystkim wyłączenie urządzenia oraz skorzystanie z usług dobrego serwisu naprawczego. Taką działalnością zajmujemy się również w naszej firmie.