Co najczęściej psuje się w smartfonach?

Smartfony to delikatne urządzenia, dlatego bardzo łatwo doprowadzić do awarii poszczególnych komponentów. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu telefon jest obecnie jednym z najważniejszych urządzeń codziennego użytku. Warto jednak mieć świadomość, które części smartfonów najczęściej ulegają awariom, ponieważ dzięki temu w łatwy sposób będzie można ich uniknąć.

Te części smartfona najczęściej ulegają usterkom

Pierwszym elementem, który najczęściej wymaga naprawy w smartfonie jest wyświetlacz, ponieważ stanowi integralną część jego obudowy najbardziej wystawioną na uszkodzenia mechaniczne. Ekrany telefonu są bardzo delikatne, dlatego bez stosowania odpowiedniego zabezpieczenia np. w postaci szkła hartowanego, można łatwo doprowadzić do ich pęknięcia, nie wspominając o zarysowaniach. Równie delikatnym elementem telefonu jest szkło ochraniające aparat, stąd tak samo często dochodzi do jego zadrapań i stłuczeń. Mniej istotnym elementem telefonu, który często ulega uszkodzeniem, jest także obudowa przyjmująca na siebie wszelkiego rodzaju upadki. Ostatnią z części, które najczęściej podlega psuciu jest bateria. Na szczęście jej wymiana może znacznie przedłużyć żywotność komórki.

Jak dbać o baterię w komórce?

Oferując wymianę baterii w Białymstoku, wielokrotnie spotykamy się z usterkami akumulatora, do których doszło przez zaniedbania ze strony użytkowników. Aby zachować baterię w jak najlepszym stanie, warto pamiętać, żeby nie dopuścić do całkowitego rozładowania telefonu. Błędem jest także używanie nieoryginalnych ładowarek lub takich, które mają większą moc, niż jest zalecana przez producenta. Dobrze jest także zapewnić smartfonowi ochronę przed ekstremalnymi temperaturami. Lepiej nie zostawiać go więc na słońcu, a podczas mrozu używać futerału i trzymać w kieszeni.